Potvrdil župan pochybnú nomináciu na Zemplíne?

Autor: Radovan Geci | 22.6.2020 o 19:24 | (upravené 7.9.2020 o 22:14) Karma článku: 8,01 | Prečítané:  2570x

My všetci obyčajní ľudia z regiónov a hlavne Zemplína sme čakali na vytúženú reálnu zmenu, na to, že okres po voľbách povedie ako predĺžená ruka vlády človek, nový prednosta Okresného úradu.

Prednosta, ktorý bude symbolom a zároveň zárukou so skoncovaním korupcie, klientelizmom, rodinkárstvom a mafiou prepojenou k politickým špičkám. Teraz, kedy máme jedinečnú príležitosť k zmene nám reálne hrozí, že karavána bude pokračovať ďalej. Doterajšiu politickú nomináciu strany Smer p. Cibereovú má na poste prednostu vystriedať p. Demko, v minulosti aj súčasnosti označovaný za blízkeho človeka okresného predsedu Smeru v Michalovciach p. Ďurovčíka. Túto nomináciu navrhol aktuálny poslanec NRSR za OĽANO p. Potocký. Čo ho k tomu viedlo, aby sa takto rozhodol ostane záhadou, pretože takúto zmenu od neho Michalovčania rozhodne nečakali.

Všetci dobre vieme, že situácia na Zemplíne je katastrofálna. Je tak vážna s ohľadom na to, ako sa doterajší oligarchovia a politici ukrutne snažia dosiahnuť, aby k žiadnej zmene nedošlo. Ich tlak pre dosadzovanie svojich ľudí na dôležité orgány ako KUFS, SPF, PPA, polícia, inšpekcia, prokuratúra, colnica každým dňom rastie. Nedokázateľné alebo nevyšetrené podvody s DPH, rozkrádanie colnice na každej úrovni, podvody pri prevodoch pozemkov na Michalovskom katastri a najväčší environmentálny zločin s PCB a Chemkom Strážske len dokazujú, čo všetko stojí pred vládou a následne ako jej súčasťou aj prednostom a čo všetko ich bude atakovať v budúcnosti.

Od prednostu očakávame ten najsilnejší charakter, kde pri každom jednom probléme ho okamžite aktívne vyrieši, postaví sa vždy za potreby ľudí, obyvateľov a nie za potreby jednotlivcov, či potreby politických strán pre mocenské boje. Stane sa kľúčovou osobou, ktorá buď bude pracovať transparentne a neúplatne, alebo podľahne tlaku záujmovým skupinám.

Robí poslanec p. Potocký z premiéra Matoviča hlupáka? Keďže mu do úradov posiela ľudí ako p. Bilecová a nečinne sa prizerá? Podľa slov premiéra, je za každú nomináciu prednostu zodpovedný minister vnútra Roman Mikulec. Má byť p. Demko, bývalý riaditeľ Michalovského múzea tým garantom silného charakteru? Mám veľké obavy, že nie. Jeho blízkosť k strane Smer ho hneď v úvode diskvalifikuje, jeho doterajšie zahmlievanie problémov pri správe majetku Košického samosprávneho kraja tomu taktiež nedopomáhajú.

Je tlak záujmových skupín na poslanca p. Potockého tak veľký, že už nereaguje ani na indície svojho župana? Alebo má poslanec z týchto nominácií svoje výhody?

Vyjadrenie župana Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku na interpeláciu na pochybenia p. Demka pri správe majetku KSK konkrétne ku finančným operáciám pri prenájme budovy Múzea Michaloviec:

„V zmysle poverenia č. 3893/2018/OVOKIA-10746 zo dňa 05. 04. 2018 bola vykonaná finančná kontrola na mieste v uvedenej organizácii v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja s cieľom overenia súladu vybraných finančných operácií týkajúcich sa zmluvy a  dodatkov vzťahujúcich sa na predmetnú zmluvu s § 6 ods. 4 zákona č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Finančnou kontrolou na mieste boli zistené pochybenia z titulu porušenia všeobecne právnych predpisov, ktorými sú najmä zákon o slobode informácií a stavebný zákon. Kontrolou bolo zároveň zistené, že spomínaná organizácia nepostupovala v súlade s § 5a ods. 9 zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov tým, že bezodkladne po uzavretí dohody nezverejnila na svojej webovej stránke Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok zo dňa 27. 12. 2013, Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok

zo dňa 30. 12. 2013, Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok zo dňa 01. 12. 2014 a Dohodu o započítaní vzájomných pohľadávok zo dňa 05. 01. 2015, čo má za následok, že tieto dohody nevznikli a pokiaľ zmluvné strany v zmysle nich plnili, takéto plnenia nemajú právny dôvod.

Dlh nájomcu ku dňu 22. 1. 2020 bol vyčíslený vo výške 57 233,07 eur, z toho splatných 56 632,97 eur + úroky z omeškania v zmysle čl. IV. zmluvy, čo je neuhradené nájomné a cena služieb spojených s nájmom za obdobie od 1. 4. 2011 do 31. 12. 2019. Do dnešného dňa nedošlo k odovzdaniu a prebratiu nebytového priestoru tak, ako bolo stanovené zmluvou, pričom nájomca odmieta odovzdať priestory (z tohto dôvodu bola dňa 29. 4. 2020 podaná aj žaloba na vypratanie nebytového priestoru na Okresný súd Michalovce).  „

Prečo poslanec Potocký s ministrom Mikulcom svojim postojom ignorujú vôľu obyčajných ľudí a nechcú tak vytúženú zmenu na Zemplíne? Už nech si každý odpovie sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi (stĺpček šéfredaktorky)

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Za Kollára sa musia hanbiť všetci

Boris Kollár sa nikdy nemal stať predsedom parlamentu.


Už ste čítali?